Expozice o tkalcovské výrobě, pletařství a barvířství a o počátcích tkalcovské tovární výroby.
VíceV této části muzea se můžete dočíst o nejvýznamnějších kopřivnických rodácích, např. o zakladateli místního muzea Emilu Hanzelkovi. Dále se zde dozvíte o zajímavých místech města Kopřivnice a kdo všechno se stal jeho čestným občanem.
VíceČást expozice je věnována historii města a jeho okolí, zejména hradu Šostýn. Hlavní část expozice tvoří archeologické artefakty nalezené v ruinách hradu, např. Šostýnská Venuše, staré mince či dochovaná torza středověkých zbraní.
VícePrvní řemeslnou výrobu bryček zahájil roku 1850 Ignác Šustala se dvěma tovaryši ve stodole na Fojtství. Skromnou dílnu již roku 1853 nahradila rozrůstající se nová továrna.
VíceVítejte ve městě obklopeném rybniční vodou a vítejte ve vodňanském muzeu na dlouhodobé výstavě, která voní bahnem a rybinou. Na informačních tabulích se můžete seznámit se starší historií města, rybníkářství a mlynářství. Nechybí tu ani informace o rybářském studiu a výzkumnictví, které doplňují ukázky učebnic a učebních pomůcek (modely vodních staveb, rybářské náčiní, lihové a suché preparáty ryb) Střední rybářské školy a knihy z významné odborné knihovny Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického. Při sledování filmu o Vodňanech si můžete vyzkoušet posezení v pramici a děti si zde mohou chytit svou první rybu v dřevěném rybníčku. Kuchyně staré rybářky určitě potěší převážně dámské návštěvnice, pro které je připravena skládačka Oblíbené rybí recepty z muzea. Při odchodu bude jistě pro Vás už snadné složit malou rybářskou maturitu. Přejeme příjemnou prohlídku a pobyt v muzeu i ve Vodňanech.
VíceExpozice podává přehled vývoje osídlení Moravy od prvních stop člověka na moravském území až po období před vystoupením Slovanů, tj. v časovém úseku zhruba 800 000 let př. n. l. do poloviny 6. st. n. l.
VíceExpozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu je tvořena 3 základními celky na jejichž tvorbě se podíleli naši přední vědečtí odborníci: "Morava lovců a sběračů" a "Nejstarší umění Evropy" (autor scénáře M. Oliva) a "Paleolitické technologie" (autoři Z. a P. Nerudovi). V druhé části pak divák nalezne aktuální poznatky z výzkumu evoluce člověka a počátků jeho kultury: "Genetika ve vývoji člověka" (J. Sekerák), "Příběh lidského rodu" (Z. Šmahel, M. Dočkalová), doplněné navíc představením chování a života člověku nejbližších tvorů – primátů, prezentované v části "Primáti naše rodina" (V. a M. Vančatovi).
Více
Obecní úřad Kocbeře
Nové Kocbeře 53
544 64 Kocbeře
Středa: 8:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
Číslo účtu: 164889272/0300
Datová schránka: x5zb2jt