Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 25. 1. 2015 12:59
  Pioneer1
  Zadost o zverejneni

  Dobrý den pani starostko.
  Po shlednutí vaší pozvánky na již brzké zasedání obecního zastupitelstva mě napadá, zda-li občané a veřejnost bude mít přístup k záznamu z jednání. Zvláště pak, když se bude jednat o tak ožehavá témata jako LAKOVNA II GFK.
  Občany jistě bude zajímat přístup jak zastupit


 • 26. 1. 2015 8:49
  starosta - Moderátor
  Re: Zadost o zverejneni

  Vážený "Pioneer1", pokud je to Vaše pravé jméno,
  zasedání zastupitelstva obce je veřejné. Zápis je k dispozici k nahlédnutí na obecním úřadě, usnesení jsou zveřejněna na stránkách obce. Audiovizuální záznamy nepořizujeme. O lakovně II proběhlo veřejné jednání 22.1., byl zde přítomen ředitel firmy. Bylo rozesláno 190 letáků A4 s informacemi. Vážím si všech "čtyř" občanů, kteří se dostavili. Každý měl možnost se k tomuto záměru vyjádřit.
  Přeji hezký den.


 • 13. 1. 2015 20:51
  Nikola
  topení

  Dobrý den,
  mohu se optat čím je vytápěn obecní úřad?
  Děkuji


 • 14. 1. 2015 9:23
  starosta - Moderátor
  Re: topení

  Dobrý den,
  obecní úřad je vytápěn elektřinou.


 • 21. 6. 2014 11:10
  Pioneer1
  CO SE STALO SE SIRENOU ?

  Paní starostko
  Mohla by jste prosím vysvětlit, proč při nedávném požáru místní továrny na plasty,kdy se horní čast obce ponořila do hustě toxického dýmu, byli občané varováni pouze "křikem" zoufalych zamněstnanců továrny ???
  CO SE STALO SE SIRENOU ??
  Na SDH v obci se raději neptám.


 • 23. 6. 2014 14:32
  starosta - Moderátor
  Re: CO SE STALO SE SIRENOU ?

  Vážený "Pioneer1", pokud je to Vaše pravé jméno,
  na Váš dotaz sděluji, že obecní siréna je spouštěna operačním střediskem HZS KHK. SDH v obci již několik desítek let nemáme, jsme odkázáni na profesionální hasiče a SDH z okolních obcí. Žádná aktivita od občanů vůči založení obecní jednotky nebyla zaznamenána. Na krizový telefon mi žádná zpráva ohledně požáru nepřišla, v opačném případě bych zajistila varování obyvatel.
  Eva Rezková - starosta


 • 4. 4. 2014 23:48
  Tomáš Havlík
  Plýtvání vodou

  Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat, zda je nezbytně nutné aby se zavlažovalo fotbalové hřiště už od dubna, když venku prší a běželo x dní v kuse ve dne v noci? - Jako tomu bylo v loni přes léto :-(.


 • 11. 4. 2014 14:42
  Jiří Štěpař - fotbal
  Re: Plýtvání vodou

  Dobrý den,

  Uvedu nejprve na pravou míru trvzení, která jsou založena na polopravdách a nepravdách.

  Na jaře 2013 se v období hustých dešťů nezavlažovalo vůbec. V létě v období červen - srpen sezóna není, tudíž se také nezavlažuje. Na podzim se zavlažovalo v období nejvíce nutném, protože jinak naše hřiště nesplňuje základní požadavky pro regulérnost travnatého povrchu. Přes noc nebo snad x dní v kuse voda také neběžela.

  Zavlažujeme pouze v nutných případech, kdy naše hřiště je tvrdé jako beton a tráva žlutá. Takový stav hřiště je ostudným a vrhá ještě horší světlo na celkový stav areálu.

  Věřte, že zavlažování patří mezi nejnutnější údržbu sportoviště a rozhodně není naším úmyslem plýtvat nebo žít v nějakém přepychu.

  Zmíním se tu ještě o stavu areálu. Obec a fotbalový klub investují neustále finance a čas do údržby a oprav. Bohužel si občas připadáme jako na smetišti a neustále opravy věcí ničených lidským faktorem znehodnocují práci všech dobrovolníků, kteří pracují zadarmo ve volném čase. Sportovní areál je vzhledem k počtu akcí a návštěvníků sportovních klání velmi frekventovaným místem a bohužel jeho stav není tomu odpovídající.

  Doufám, že moje odpověď alespoň trochu osvětlila danou problematiku a v případě dotazů jsem k dispozici.

  Za fotbalový oddíl
  Štěpař Jiří


 • 5. 5. 2014 21:51
  Pioneer1
  Re: Plýtvání vodou

  Však my si letos nato zavlažování posvítíme a co se toho znehodnocování sportovního areálu týče, tam si bude muset pan Štěpař při pořádání alkoholových party udělat pořádek ve vlastních řadách. Též bychom byli rádi kdyby přestal obtěžovat obec nadměrným hlukem v nočních hodinách právě při konání takovýchto akcí jak tomu bylo loni,aby mu tato problematika nemusela být durazně vyjasněna přímo na místě!!

  Přeji hezký den


 • 27. 3. 2013 10:43
  Starosta - Moderátor
  Výpadek elektrického proudu

  Dobrý den,
  pravidelné odstávky jsou vždy hlášeny, ale o případech, které popisujete nelze informovat, neboť to jsou havárie většinou způsobené nepříznivým počasím.
  Vždy okamžitě volám na poruchy ČEZ, totéž radím každému občanovi. Havárii bohužel nelze předpovídat.
  Nemáme více možností než jakýkoliv občan, nikdo nám havárie nehlásí.
  Tel. č. na poruchy ČEZ - 840 850 860.
  Děkuji za pochopení. Eva Rezková - starostka


 • 25. 3. 2013 14:14
  Tomáš Havlík
  Výpadek elektrického proudu

  Dobrý den, paní starostko!
  Dnes po 12h nás opět nemile překvapil výpadek elektrického proudu. Není to poprvé za poslední týdny!!!
  Byli jsme v přípravě jídla pro dceru (10. měsíců). Došlo i k přerušení oběhu tepla po baráku a to nemluvím o dalších nepříjemných následcích.
  Člověk pochopí vypnutí na 5-10 min., ale na 1h-3h?

  Proto se ptám, "zda by nešlo těmto událostem předejít a informovat občany obce o odstavení dodávky elektrického proudu". Myslím, že nejsme jediný, kteří jsou v tu chvíli doma a závislý na elektřině.

  Děkuji s pozdravem Tomáš Havlík.


 • 22. 10. 2012 9:33
  Luboš Hroneš - Moderátor
  Reakce na příspěvek od "Monika"

  Reagují na rozhořčený příspěvek.
  Musím konstatovat ,že váš pohled je jednostranný a znevažuje poctivou práci mnoha lidí, kteří se na tomto díle podílejí. Stavba vodovodu a následná úprava staveniště a dotčených pozemků s tím souvisejících skládek není práce tzv. na "Černo", ale jsou na základě schválených projektových dokumentací a vydaného stavebního povolení.Pokud byste chtěla svoji procházku se psíkem (rád vás doprovodím) udělat delší, je možno navštívit třeba obec Nemojov nebo Vítěznou, kde probíhají práce obdobného charakteru(odkanalizování, terénní úpravy, úprava vodovodních řadů a s tím spojené práce) myslím, že v deštivých dnech, které nedávno změnily tyto obce v bahnité brouzdaliště, byste musela zvolit plemeno psa, které má mezi prsty plovací blány a sama vyrazit v rybářských doplňcích o náladě občanů v těchto obcích nemluvě. Pokud bude z vaší strany zájem, rád vás seznámím s problematikou stavby v Kocbeřích. Cením si vašich postřehů a je škoda, že nemáte zájem se zúčastnit veřejných zasedání zastupitelstva, kde je možno dávat návrhy a pomoci řešit zlepšování života v rozvíjející se obci. Luboš Hroneš, místostarosta


 • 17. 10. 2012 17:10
  Starosta
  Odpověď

  Dobrý den, velmi mne mrzí Váše rozezlení. Obec provádí přeložku více jak 70 let starého vodovodu, který vede v hlavní silnici, která tu je skutečně velkým problémem. Je to silnice státní a její opravy tudíž obec nezajišťuje. Stále se snažíme apelovat na její opravu, také máme připraveny projekty na chodníky, veřejné osvětlení a přechody pro chodce, ale jsme závislí na ochotě státu. Co se týká dodavatele přeložky vodovodu - firma byla vybrána v souladu se zákonem, dle tohoto zákona nelze říci, že se nám ta firma líbí či ne, pokud splní podmínky výběrového řízení a má nejnižší finanční požadavky, získá zakázku. Co se týká prostoru u hřbitova, stále se jedná o staveniště a při jakýchkoliv výkopových pracech je průvodním jevem, který však není trvalý, jakýsi nepořádek v podobě kolejí, bahna, dočasného odtravnění. Také odložení zeminy z výkopu nějakou dobu vypadá nevábně, nicméně na konci stavby dochází k úklidu i těchto zatím nehezkých ploch. Je plánovaná revitalizace a osázení.
  Výkop u silnice je zahrnutý, osetý a zelená se, přitom před pár dny vypadal jako měsíční krajina.
  Dále jste zmínila stromy na kraji lesa - k tomuto jsem zjišťovala informace, protože les není v majetku obce. Probíhá zde úprava cesty, les má svého majitele, pravděpodobně Lesy ČR.
  Financování obcí je závislé na mnoha faktorech zejména počet obyvatel, rozloha, podnikatelské subjekty (odvod daní) a majetek a s tím související hospodářská činnost (zejména lesy - Kocbeře nemají). Obec musí počítat s dostatečnými financemi i pro případné dofinancování dotačních projektů, tudíž nelze utratit vše. Financujeme i školu a školku, což mnoho tak malých obcí nemá. Hajnice je s námi neporovnatelná ať počtem obyvatel, rozlohou, hospodářskou činností a v neposlední řadě rozpočtem.
  Samozřejmě, že si jsme vědomi, že máme co zlepšovat, je toho hodně, ale snažíme se o to.
  Nyní budeme mít vodovod na celém území obce víceméně nový, tudíž snížíme úniky kvalitní pitné vody. Ne každá obec má vodovod v tak dobrém stavu. Ale chápu - není vidět.
  Hřiště a lavičky průběžně doplňujeme a staráme se o ně (viz dětský koutek u fotbalového hřiště + lavice, dětský koutek u rybníčku, hřiště za kostelem apod.), ale nemáme obecní pozemky, kde bychom mohli další odpočinkové zóny umístit.
  Je toho více, co by se dalo zmínit.
  Pokud máte nějaké návrhy, co a jakým způsobem zlepšit, rádi je uvítáme.
  Přeji hezký den. Eva Rezková


 • 17. 10. 2012 16:15
  Monika

  Po dnešní vycházce se psem už jsem dostala vážně neuvěřitelný vztek na celou obec. Strašně ráda jsem chodila se psem cestou dolu ke hřbitovu a dál cestou do lesa. Ale jak to tam vypadá teď!! Neuvěřitelné. Myslím, že horší firmu jste na to kopání vybrat nemohli. Všude jsou rozježděné obrovské brázdy od kolejí, pokud tam člověk jde, brodí se po kolena v bahně. A co ty obrovské navežené kopce hlíny? Dřív to tam bylo tak krásné a je to teď úplně zničené, tráva pryč, jen samé bahno bahno a obrovské hluboké koleje. A abych nezapomněla, páni kopači po sobě neuklízejí, dělají spíš větší nepořádek. Na navežených hromadách hlíny se válí samé pet lahve a jiný nepořádek. Vypadá to tam prostě otřesně. Mohla bych tak pokračovat o stavu hned z kraje lesa, ale nevím, jestli ještě souvisí s Kocbeří. Ale ty úplně zdravé stromy, jen tak vyrvané s kořeny..to mi hlava prostě nebere.
  A vůbec, alespoň ve srovnání s okolními obcemi mi Kocbeře přijdou jako jedna z nejhorších obcí. Přes jiné alespoň nevede hlavní silnice. Ale takhle je to docela ostuda. V jiných obcích jsou na každém rohu lavičky, zámková dlažba, hezké plácky trávníku. A tady nic. Jen rozbitá silnice. Například Hajnice.. je to tam krásné. A jakto, že oni na to peníze mají...


 • 29. 9. 2012 12:31
  Jana Hovorková
  Plyšáci Billa

  Vážení přátelé.
  Oslovuji Vás, protože mě nadchla akce v Bille s plyšáky, které by mohly dětem z MŠ Kocbeře sloužit jako METODICKÁ POMŮCKA. Rozhodla jsem se sbírat bodíky, abych plyšáky mohla dětem do MŠ pořídit. Je to malá školka a děti by plyšáci moc potěšily. Bohužel ale sama na to nestačím, abych nasbírala body na všechny.
  Tímto Vás chci poprosit, kdo byste byl ochotný občas zajet na nákup do Billy a sbírat bodíky, byla bych Vám moc vděčná za tak velkou pomoc (mají tam i různé akce, kdy je bodík za jednu věc, tím se jich nastřádá hned více).
  Na dodání bodíků se pak domluvíme.
  Děkuji za případnou spolupráci. Kdo nechce ať nepomáhá! Kdo pomůže, určitě se mu to jednou vrátí zpět v dobrém ;-)
  Kéž by se někdo z Vás našel a pomohl mi.
  Email: JanahDance@seznam.cz nebo mě můžete najít v MŠ


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů