Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Centrální místo pro nabídnutí pomoci https://www.pomahejukrajine.cz/

Centrální místo pro nabídnutí pomoci https://www.pomahejukrajine.cz/Datum konání:
1.3.2022
Datum ukončení:
1.4.2022

Koordinované místo pro nabídku pomoci:

 

https://www.pomahejukrajine.cz/

 

Neziskové organizace (např. ADRA, Charita, Člověk v tísni, Transparency international apod.) pracující s migranty v ČR se spojily a toto je centrální místo, kde můžete nabídnout svou pomoc. Některé nabídky budou přímo zveřejněny a mohou na ně reagovat ti, kdo pomoc potřebují. - více na webu.

 

Vybráno z webu (zdroj: https://www.pomahejukrajine.cz/faq 1.3.2022):

Co je cílem?
Cílem platformy Pomáhej Ukrajině je soustředit nabídky a potřeby pomoci na jednom místě a adrese a co nejlépe je využívat, pomoci propojení nabídek a potřeb. Zároveň se snažíme spojit již existující nabídky a platformy.
 
Kdo se může zapojit?
Úplně každý, kdo chce pomoci, ať již jako jednotlivec, firma, nebo obec. Prosíme, zadejte svou nabídku do databáze.
 
Kdo tuto platformu zajišťuje?
Platformu zajišťuje Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, které sdružuje 15 nevládních organizací zabývajících se dlouhodobě migrací a integrací cizinců. Technologicky ji vyvinula společnost Contember s podporou dobrovolníků a podporovatelů. Prvotní impuls vznikl z podnětu Jana Böhma a Daniela Kolského.
 
Jak se můžu zapojit?
Vyplněním jednoduchého dotazníku, kde popíšete, co nabízíte, a vyplníte základní kontakt a po ověření se vaše nabídka zobrazí v databázi nabídek. Tu mohou využívat potřební i jednotlivé organizace. Prosíme, nabízejte kapacity a služby, o kterých víte, že jsou zcela reálné. Svou nabídku pomoci můžete kdykoliv změnit, nebo zrušit.
 
Co mohu nabídnout?
Potřeby se budou během času měnit a můžete kdykoliv upravit i to, co nabízíte ve vašem profilu. Děkujeme za každou smysluplnou nabídku pomoci, dobrovolnictví.
 
Jste expert / expertka?
Pokud jste odbornice/odborník, nabízíte nějakou seniorní znalost, nebo zkušenost (především psychologie, zdravotnictví, sociální práce, pedagogika dětí, nebo IT apod), prosím dejte nám o tom vědět, budeme vás kontaktovat.