Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Výstraha ČHMI

Výstraha ČHMIDatum konání:
26.4.2019

VÝSTRAHA ČHMÚ

VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

 

Zpráva č. 000129

Odesláno: 26.4.2019 11:08:00

Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000128 vydanou 25.04.2019 v 10:03:21 hodin Územní platnost: Královéhradecký kraj ________________________________

 

Meteorologická situace: Příliv velmi teplého vzduchu dnes (pátek 26.4.) ukončí zvlněná studená fronta, která bude odpoledne a večer přecházet od západu přes naše území. Za ní k nám začne proudit chladný vlhký vzduch od západu. Přechod fronty bude dnes (v pátek 26.4.) později odpoledne a večer ve středních, východních a severovýchodních Čechách místy doprovázen bouřkami a zejména v nich bude vítr zesilovat v nárazech až na 20 m/s (70 km/h). V bouřkách se lokálně mohou vyskytnout i kroupy. V Čechách v souvislosti s ochlazením a srážkami v noci na sobotu klesne nebezpečí vzniku požárů. Na Moravě a ve Slezsku se vysoké nebezpečí vzniku požárů sníží jen částečně.

________________________________

 

Královéhradecký kraj

Nebezpečí požárů        Žlutá

26.4. 11:30      –      26.4. 24:00

 

Popis: V důsledku přetrvávajícího suchého a teplého počasí bude ještě v pátek pokračovat vysoké nebezpečí vzniku požárů. Ke snížení nebepečí vzniku požárů dojde v souvislosti s přechodem studené fronty, srážkami a výraznějším ochlazením v noci na sobotu.

Doporučení: V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod. V přírodě a zejména v lesích nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány.

Silné bouřky    Žlutá

26.4. 16:00      –      26.4. 23:00

 

Popis: Očekává se místy výskyt silných bouřek a zejména v nich bude vítr zesilovat v nárazech až na 20 m/s (70 km/h). V bouřkách se lokálně mohou vyskytnout i kroupy.

Doporučení: Nárazy větru mohou způsobit lámání větví stromů, možné menší škody na majetku a elektrickém vedení. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod.

________________________________

 

Distribuce: KHK