Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 17. 10. 2012 17:10
  Starosta
  Odpověď

  Dobrý den, velmi mne mrzí Váše rozezlení. Obec provádí přeložku více jak 70 let starého vodovodu, který vede v hlavní silnici, která tu je skutečně velkým problémem. Je to silnice státní a její opravy tudíž obec nezajišťuje. Stále se snažíme apelovat na její opravu, také máme připraveny projekty na chodníky, veřejné osvětlení a přechody pro chodce, ale jsme závislí na ochotě státu. Co se týká dodavatele přeložky vodovodu - firma byla vybrána v souladu se zákonem, dle tohoto zákona nelze říci, že se nám ta firma líbí či ne, pokud splní podmínky výběrového řízení a má nejnižší finanční požadavky, získá zakázku. Co se týká prostoru u hřbitova, stále se jedná o staveniště a při jakýchkoliv výkopových pracech je průvodním jevem, který však není trvalý, jakýsi nepořádek v podobě kolejí, bahna, dočasného odtravnění. Také odložení zeminy z výkopu nějakou dobu vypadá nevábně, nicméně na konci stavby dochází k úklidu i těchto zatím nehezkých ploch. Je plánovaná revitalizace a osázení.
  Výkop u silnice je zahrnutý, osetý a zelená se, přitom před pár dny vypadal jako měsíční krajina.
  Dále jste zmínila stromy na kraji lesa - k tomuto jsem zjišťovala informace, protože les není v majetku obce. Probíhá zde úprava cesty, les má svého majitele, pravděpodobně Lesy ČR.
  Financování obcí je závislé na mnoha faktorech zejména počet obyvatel, rozloha, podnikatelské subjekty (odvod daní) a majetek a s tím související hospodářská činnost (zejména lesy - Kocbeře nemají). Obec musí počítat s dostatečnými financemi i pro případné dofinancování dotačních projektů, tudíž nelze utratit vše. Financujeme i školu a školku, což mnoho tak malých obcí nemá. Hajnice je s námi neporovnatelná ať počtem obyvatel, rozlohou, hospodářskou činností a v neposlední řadě rozpočtem.
  Samozřejmě, že si jsme vědomi, že máme co zlepšovat, je toho hodně, ale snažíme se o to.
  Nyní budeme mít vodovod na celém území obce víceméně nový, tudíž snížíme úniky kvalitní pitné vody. Ne každá obec má vodovod v tak dobrém stavu. Ale chápu - není vidět.
  Hřiště a lavičky průběžně doplňujeme a staráme se o ně (viz dětský koutek u fotbalového hřiště + lavice, dětský koutek u rybníčku, hřiště za kostelem apod.), ale nemáme obecní pozemky, kde bychom mohli další odpočinkové zóny umístit.
  Je toho více, co by se dalo zmínit.
  Pokud máte nějaké návrhy, co a jakým způsobem zlepšit, rádi je uvítáme.
  Přeji hezký den. Eva Rezková


 • 17. 10. 2012 16:15
  Monika

  Po dnešní vycházce se psem už jsem dostala vážně neuvěřitelný vztek na celou obec. Strašně ráda jsem chodila se psem cestou dolu ke hřbitovu a dál cestou do lesa. Ale jak to tam vypadá teď!! Neuvěřitelné. Myslím, že horší firmu jste na to kopání vybrat nemohli. Všude jsou rozježděné obrovské brázdy od kolejí, pokud tam člověk jde, brodí se po kolena v bahně. A co ty obrovské navežené kopce hlíny? Dřív to tam bylo tak krásné a je to teď úplně zničené, tráva pryč, jen samé bahno bahno a obrovské hluboké koleje. A abych nezapomněla, páni kopači po sobě neuklízejí, dělají spíš větší nepořádek. Na navežených hromadách hlíny se válí samé pet lahve a jiný nepořádek. Vypadá to tam prostě otřesně. Mohla bych tak pokračovat o stavu hned z kraje lesa, ale nevím, jestli ještě souvisí s Kocbeří. Ale ty úplně zdravé stromy, jen tak vyrvané s kořeny..to mi hlava prostě nebere.
  A vůbec, alespoň ve srovnání s okolními obcemi mi Kocbeře přijdou jako jedna z nejhorších obcí. Přes jiné alespoň nevede hlavní silnice. Ale takhle je to docela ostuda. V jiných obcích jsou na každém rohu lavičky, zámková dlažba, hezké plácky trávníku. A tady nic. Jen rozbitá silnice. Například Hajnice.. je to tam krásné. A jakto, že oni na to peníze mají...


 • 29. 9. 2012 12:31
  Jana Hovorková
  Plyšáci Billa

  Vážení přátelé.
  Oslovuji Vás, protože mě nadchla akce v Bille s plyšáky, které by mohly dětem z MŠ Kocbeře sloužit jako METODICKÁ POMŮCKA. Rozhodla jsem se sbírat bodíky, abych plyšáky mohla dětem do MŠ pořídit. Je to malá školka a děti by plyšáci moc potěšily. Bohužel ale sama na to nestačím, abych nasbírala body na všechny.
  Tímto Vás chci poprosit, kdo byste byl ochotný občas zajet na nákup do Billy a sbírat bodíky, byla bych Vám moc vděčná za tak velkou pomoc (mají tam i různé akce, kdy je bodík za jednu věc, tím se jich nastřádá hned více).
  Na dodání bodíků se pak domluvíme.
  Děkuji za případnou spolupráci. Kdo nechce ať nepomáhá! Kdo pomůže, určitě se mu to jednou vrátí zpět v dobrém ;-)
  Kéž by se někdo z Vás našel a pomohl mi.
  Email: JanahDance@seznam.cz nebo mě můžete najít v MŠ


 • 4. 9. 2012 20:56
  Pioneer1
  MISLIFEC = NEJVĚTŠÍ ŠKŮDCE

  Zrovna jako houbaři zanechavající v jehličí podhoubí z nožiček hub , doufajíce že vzroste z toho houba nová , chodí MISLIFCI do lesa zabíjet pro maso. Zanechavají i oni po tech nebohých tvorech co zabili nožičky v domnění, že vyroste z nich tvor nový... Jsou to ti, co před námi vystupují jako ochránci přírody ,ale páchají zločiny pro své mlsné pupky, peníze či ješitnost, ve které si doma pak věší trofeje z těch zabitých zvířatek...
  Bez těch co chodí do lesa zvěř zabíjet by lesy zvěří znovu ožily a nemuseli by se tak chránit před nimi samými.
  Vyzývám tím všechny duchapřítomne k ignoraci těch co chrání bohatsví všech vyháněním z lesů mladíky s mopedy a sami páchají něco tak otřesného...
  Snad uvědomí si pak hříchy své a začnou se k okolí svému jinak chovati AMEN.


 • 2. 9. 2012 20:24
  Silva Černá
  PROKOČKY doplnění čísla telefonu

  Zasílám ještě své telefonní číslo 602 308 150


 • 2. 9. 2012 20:22
  Silva Černá
  PROKOČKY

  Dobrý den. Ve Vaší obci by měla sídlit firma ALIETTE s.r.o., Kocbeře 132, která vyrábí odpočívadla pro kočky (www.PROKOCKY.cz). Pře internet nabízejí a prodávají nejrůznější odpočívadla. Jedno jsem si vybrala a zaslala objednávku. Paní A. Hejzlarová mi objednávku potvrdila a zaslala fakturu k zaplacení s tím, že do tří dnů po uhrazení částky odpočívadlo obdržíme (zaplatili jsme i přepravné). Úhradu jsem provedla dne 20.8.2012 a od té doby se paní Hejzlarová neozvala, nebere telefon a neodpovídá na moje emailové zprávy. Prosím o Vaši pomoc. Nechci věřit, že jsem o své prostředky přišla. Každopádně se do mé mysli vkrádá nedůvěra. Děkuji předem za informaci, co se v této firmě děje. S pozdravem Silva Černá, Lumiérů 26, 152 00 Praha 5.


 • 12. 8. 2012 17:32
  Sikstová
  Navštěva lesa

  Dobrý den.Jsem ze Dvora Králové,a rádi s manželem chodíme k Vám do Kocbeře na procházky do lesa.Někdy nás překvapí,co dokáží lidé pohodit v lese,ale co jsme tam našli dnes.nás oba zarazilo. Hned u obory vpodstatě asi metr od cesty,vedle stromu byly pohozené dolní končetiny od srnek. Asi 10 až 15kusů. Mněli jsme pocit,že musíme něco pro ty ubohý zvířátka udělat. Zavolali jsme policii,v domnění že dají vědět hajnému tohoto regionu. Omyl! Na policii nám řekli,že musíme zavolat na Trutnovskou policii.Přišlo nám rychlejší najít nějakého hajného z Kocbeře.Po chvíli jsme našli P. Kejzlara. Který nám vzdělil,že pravděpodobně to co jsme našli,byla práce hajného,který má les na starocti. Příjde mi to strašné,že člivěk který se má o les starat,dokáže tohle. Příjde mi nehumální zacházet s ostatky zvířátek tímto způsobem.Vím že slovo myslivec není od slova myslet ale myslivost ale přesto: Nešlo by se zamyslet pane myslivec!!! Děkuji Sikstová


 • 26. 7. 2012 22:42
  Dana
  Hřiště

  Dobrý večer,
  rozhodla jsem se vám napsat, protože už mi vážně došla trpělivost! Je půl jedenácté večer a pod okny mi stále vrčí traktůrek sekající hřiště. Už začínám mít pocit, že se tito chlapci sekáním baví. Chápu, že se posekat musí, ale proč s tím začínat ve 21.h. Jako by nestačilo, že se hřiště seká min.3x týdně po několika hodinách a stále není posekané celé, tak pak to ještě dohání po nocích? nebo jak tomu mám rozumět. Už na tohle vrčení začínám být alergická a vás by to mohlo zajímat i finančně, protože myslím, že benzín si asi tito chlapci, školou povinný, sami nekupují.
  Už mám plný zuby těchto večerních akcí na hřišti. Když neposloucháme trapné opilecké výlevy fotbalistů a jejich písní typu "kocbeřský k...y to jsme my" dlouho do noci, tak tu vrčí traktůrek a jako bonus navíc musim celé léto poslouchat řvoucí dětska na hřišti. Chápu, děti jsou děti, ale přijdtě si toto celé někdy zkusit:-(. Začínám mít pocit, že bydlení u hřiště je za trest, než výhoda. Nechci jmenovat, ale asi si tu pár lidí myslí, že jim tu Kocbeř a hřiště patří, ale já už si na hlavu s..t nenechám. Pokud s tim něco neuděláte Vy, tak se bojím, že už je vyrychtuju sama!!!
  Děkuji a přeji pěkný klidný večer.


 • 23. 5. 2012 17:11
  starosta - Moderátor
  Pořádný přechod

  Dobrý den,
  všichni jsme touto situací znepokojeni a několik let na bezpečnostní dopravní situaci v obci důrazně upozorňujeme. Chodníky, přechody pro chodce a s tím související bezpečnostní prvky a veřejné osvětlení musí obec budovat v součinnosti s Ředitelstvím silnic a dálnic o což se již několik let snažíme. Jsou vypracovány projekty, je zažádáno o finance, ale zatím nás brzdí neustále odkládaná rekonstrukce silnice I/37 - investor ČR, resp. ŘSD, bez které tato opatření nelze udělat. Věřím, že se vše povede do zdárného konce v co nejbližší době. Všechny řidiče tak prosím o ohleduplnost a toleranci.
  Děkuji za Váš zájem
  Eva Rezková


 • 22. 5. 2012 19:52
  Simon
  Pořádný přechod pro děti se světelnou signali

  Dobrý den, když projíždím Kocbeří, tak vidím, jací tam jsou šílenci řidiči... V Kocbeři by stálo za to vybudovat už kvůli dětem pořádný přechod se světelnou signalizací, když ty chudáčkové mrňousové musí přecházet do jídelny přes hlavní silnici.... Co vy na to? Nešlo by s tím něco udělat?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů