image
Drobečková navigace

Úvod > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


1 41 80 118 120 Následující

Sbírka panenek

Místo
Údolní 940, 46851 Smržovka
Datum konání
Stálá akce
Typ

Soukromá sbírka panenek paní Sváti Jakoubkové vytvořila základ pro nové Muzeum panenek ve Smržovce. Expozici s 200 exponáty německých, ruských, španělských a českých panenek doplňují i další hračky. Vedle kuchyněk, pokojíčků, kočárků, postýlek i kolébek, nechybí ani kostičky, vláčky i autíčka pro kluky. Sbírka vznikala po dobu deseti let a některé panenky musely být citlivě a odborně, se znalostí historie a technologie výroby, opraveny. Exponáty netvoří pouhou statickou výstavku, kde se nic neděje. Panenky se budou převlékat podle ročního období, proto jsou důležité detaily: deštníky, kabelčičky, šperky, ale i křesílka, šicí stroj, kočárky. Přijďte se přesvědčit, jak citlivě se může k obyčejné panence přistupovat a jak se historie módy dá zkušeně představit prostřednictvím této neživé modelky. Celá prohlídka je provázena dobrou náladou a poutavým povídáním majitelky muzea.

Více

Expozice skla

Místo
Na Kácku 218, 28506 Sázava
Datum konání
Stálá akce
Typ

Mezinárodní sklářské sympózium – International Glass Symposium (IGS) se poprvé konalo v roce 1982. Sklárna Crystalex v Novém Boru pozvala do svých provozů výtvarníky a designéry z celého světa, aby za asistence novoborských sklářů zrealizovali své představy. V Novém Boru se v pravidelných tříletých intervalech scházeli špičkoví sklářští výtvarníci, aby ve spojení se sklářskými řemeslníky v hutích a rafinačních dílnách před očima odborné i laické veřejnosti předvedli své umění. V průběhu let se na těchto sympoziích vystřídaly stovky umělců. Za své existence se toto sklářské sympozium stalo světovým unikátem, prestižní záležitostí a symbolem setkávání, tvůrčí práce a nových možností ve světě skla. Během těchto let vznikl jedinečný soubor prací, který představoval přehled sklářského vývoje moderního skla druhé poloviny 20. století a který ve světě neměl obdoby. Tato unikátní sbírka byla zpřístupněna veřejnosti na zámku Lemberk po jeho rekonstrukci v roce 1992. Sbírka se doplňovala během dalších sympozií. V souvislosti s úpadkem závodu Crystalex se začala hledat řešení pro záchranu celého souboru. O záchranu sbírky se po mnoha peripetiích zasloužila Nadace Josefa Viewegha, která sbírku koupila.

Více

Expozice věnovaná technologickému procesu výroby klobouků

Místo
Masarykovo nám. 45, 74101 Nový Jičín
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Dějiny obce Vinoře od pravěku do 20. století

Místo
Bohdanečská 259, Vinoř, 19017 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice vytvořená ve spolupráci s Městskou částí Praha – Vinoř seznamuje návštěvníky s historií obce Vinoř. Výstava zachycuje proměny Vinoře v čase, uvádí zásadní dějinné události, ale i důležité vinořské občany a rodáky. V tematických blocích je pozornost věnována například školství, významným duchovním, vinořskému zámku a starostům obce. Z exponátů stojí za pozornost dochovaný vycházkový oblek požárníka nebo pluviál z 19. století zapůjčený z Farního úřadu Vinoř.

Více

Řemesla v pořádku

Místo
Bohdanečská 259, Vinoř, 19017 Praha
Datum konání
Stálá akce
Typ

Muzeum hlavního města Prahy spravuje jednu z nejrozsáhlejších sbírek cechovních památek na světě. Jedná se o specifickou sbírku dokládající historii a způsoby prezentace řemeslných spolků. Tato sbírka je základem stálé expozice ŘEMESLA V POŘÁDKU - historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost. Termín pořádek, užívaný u nás v novověku, vyjadřoval jistotu, kterou řemeslníci díky síle svého sdružení měli, a zároveň dával najevo, že vše se děje v souladu s určitými pravidly. Totéž znamenalo i staroněmecké slovo cech, kterým řemeslnická sdružení označují historici od konce 19. století.

Více

Expozice Židovské město v Boskovicích

Místo
Antonína Trapla, Boskovice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Zlínské filmové studio od reklamy k tvorbě pro děti

Místo
Soudní 1, 76001 Zlín
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice představuje zlínské filmové studio v celém širokém spektru tvorby, které se věnovalo za více než 60 let své existence. Neomezuje se pouze na oblast animovaného filmu a jeho stěžejní tvůrce Hermínu Týrlovou a Karla Zemana. Postihuje zlínský ateliér od jeho počátků jako reklamního ateliéru firmy Baťa až po jeho úlohu jedinečného centra dětského hraného filmu u nás.

Více

Václav Bartoš - etnografická kresba

Místo
Soudní 1, 76001 Zlín
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře

Místo
Lidická 50, 74258 Příbor
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Akvárium Krčínův dům

Místo
Krčínova, Třeboň
Datum konání
Stálá akce
Typ

Akvárium Krčínův dům patří mezi výstavy společnosti Zámecká akvária. Filozofií společnosti je snaha v současné době internetu a počítačové techniky ukázat alespoň kousek živé přírody, které si pomalu, ale jistě přestáváme všímat. Vždyť kde dnes můžeme vidět například štiku - kromě televize a jídelního lístku? Akvárium zaujme jistě nejen odbornou a laickou veřejnost, ale i děti. Pro ty nejmenší je připraven Dětský koutek s možností malování po zdi nebo na papír.

Více
1 41 80 118 120 Následující