image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 6. 2021 13:47
  Pioneer1
  Halóó do dubu

  Paní starostko

  Fakt , že obecní ůřad pod vaším vedením tají informace a porušuje tak zákon o svobodném přístupu k informacím zdravému vývoji společnosti , budoucímu chodu obce a vaší plánované kariéře neprospěje.

  Chápu , že šanci okoukat chování jiné ,lepší jste od většiny současné politické reprezentace ani neměla , přesto však , nemyslíte , že  pro " praktiky z devadesátek" by v roce 2021 místo být nemělo ?

  Necháváte se slyšet , jak vítaný bude ten , kdo o obec se zajímá , ve skutečnosti však žádosti o zajímavé informace pokrytecky neposkytujete.

  Opravdu jste přesvědčena, že tak by se měli chovat služebníci společnosti ?


 • 24. 12. 2019 9:11
  Poplšteinová
  Poděkovani

  Dobry den,chtěla bych moc poděkovat vesničce Kocbeře za krasny dopis od ježiška moc potěšil a udělal radost.Děkujeme jak nas vesnička a lide přijali mezi sve a to jsme byli pouze na chaloupce.Děkujeme rodina Poplšteinová.


 • 8. 7. 2019 23:32
  Pioneer1
  Výzva

  Milá paní starostko.
  Jak jistě víte Státní fond rozvoje bydlení v programu "VÝSTAVBA PRO OBCE" vyhlásil dne 20. května 2019 výzvu k podávání žádostí o úvěr dle NV č.112/2019 Sb. o podmínkách použití finančních prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na pořízení dostupných bytů , smíšených a dostupných domů.


  Jak na výzvu bude Váš ůřad reagovat?
  Pokud o rozvoj bydlení v obci zájem nemáte, moc rád bych znal důvod.
  Krásný den přeji


 • 3. 4. 2018 9:19
  Radka
  dotaz

  Dobry den,zajimalo by me zda je ve vasi obci nejaky volny byt k pronajmu.A pokud ano co je potreba k tomu ho dostat dekuji predem za odpoved


 • 3. 4. 2018 12:02
  Eva Rezková - starostka - Moderátor
  Re: dotaz

  Dobrý den, volný byt k pronájmu v současnosti nemáme. Zdravím a přeji hezký den.


 • 3. 4. 2018 9:18
  Radka
  dotaz

  Dobry den,zajimalo by me zda je ve vasi obci nejaky volny byt k pronajmu.A pokud ano co je potreba k tomu ho dostat dekuji predem za odpoved


 • 10. 1. 2017 14:46
  Berka
  Revize kotle

  Dobrý den, kdy budete kontrolovat povinné revize kotlů?
  A jestli je vůbec budete kontrolovat.


 • 17. 1. 2017 11:54
  starosta - Moderátor
  Re: Revize kotle

  Případné kontroly budou provádět obce s rozšířenou působností, v našem případě MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
  Dále je výklad převzatý z webu Ministerstva životního prostředí:

  Obce mohou přistoupit ke kontrole kotle vždy až po předchozím písemném upozornění na možné porušování zákona

  13. 01. 2017

  Obce mohou přistoupit ke kontrole kotle vždy až po předchozím písemném upozornění na možné porušování zákona
  S ohledem na vyznění včerejšího článku v MFD redaktora Jakuba Pokorného „Razie na kotle“ a zejména s ohledem na úvodní věty ve zmíněném textu „Kdepak nějaké zdlouhavé obesílání a varování. Tiše se sesbírají důkazy a pak už může přijít kontrola »přepadovka«“ Ministerstvo životního prostředí upozorňuje, že obce (s rozšířenou působností) mohou přistoupit ke kontrole kotle až po předchozím písemném upozornění, že mají důvodné podezření na porušení zákona o ochraně ovzduší. Teprve poté, co znovu zajistí opakované důkazy o možném porušování zákona, mohou přistoupit k fyzické kontrole kotle, a to jak předem ohlášené, tak neohlášené.

  „Vždycky před kontrolou musí být dáno důvodné, opakované podezření na porušení zákona o ochraně ovzduší – např., že někdo v kotli spaluje odpad, nevhodné palivo apod. Musí přijít napřed písemné upozornění od úřadu, kde bude majitel kotle upozorněn na své možné nezákonné chování a co z toho může plynout za důsledky, tedy možná kontrola ze strany úřadu apod. Samotná kontrola je ale až krajním řešením a má především odradit od nezákonného chování notorické čmoudily, kteří dlouhodobě otravují mnohdy rakovinotvornými látkami ovzduší svým sousedům i celé obci. Kontrola navíc bude probíhat striktně dle kontrolního řádu. Úředníci budou mít přístup výhradně ke spalovacímu zdroji, jeho příslušenství a palivu, nikam jinam v domě samozřejmě chodit nebudou,“ upozorňuje ministr Brabec.

  Tento výše uvedený postup Ministerstvo životního prostředí přímo prosadilo do novely zákona, zároveň jak ve včerejším článku MFD ocitoval ministr Brabec, je uveden v metodice, kterou MŽP vypracovalo pro obce s rozšířenou působností (metodika zde).

  „Řada oslovených starostů je ze svých mnohaletých zkušeností přesvědčena, že u většiny případů bude stačit upozornění na možnost kontroly, aniž by ji bylo nakonec nutné provést," doplňuje ministr.

  Zákon o ochraně ovzduší k postupu obcí přímo uvádí:

  „Vznikne-li důvodné podezření, že provozovatel spalovacího stacionárního zdroje umístěného v rodinném domě, v bytě nebo ve stavbě pro rodinnou rekreaci, nejde-li o prostory užívané pro podnikatelskou činnost, porušil některou z povinností podle odstavce 1, avšak toto porušení nelze prokázat bez provedení kontroly spalovacího stacionárního zdroje, jeho příslušenství nebo používaných paliv, obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele na tuto skutečnost písemně upozorní a poučí jej o povinnostech provozovatele spalovacího stacionárního zdroje stanovených v odstavci 1 a o následcích opakovaného důvodného podezření na jejich porušení v podobě provedení kontroly. Pokud opakovaně vznikne důvodné podezření, že tento provozovatel nadále nebo opětovně porušuje některou z povinností podle odstavce 1, je kontrolující oprávněn vstoupit do jeho obydlí za účelem kontroly dodržování povinností podle tohoto zákona. Vlastník nebo uživatel těchto prostor je povinen umožnit kontrolujícímu přístup ke spalovacímu stacionárnímu zdroji, jeho příslušenství a používaným palivům.“

  I v Karviné, ačkoliv se může z článku v MFD zdát, že to tak není, dodržují zákonná ustanovení: „Vždycky se zpočátku snažíme spíše vysvětlovat, upozorňovat a informovat, sankce jsou až to poslední. Takže prověřujeme zatím bez humbuku problémová místa, fotíme (včetně srovnání s tabulkou barvy kouře), případně ověříme znovu stejná místa, pokud tam problém zaznamenáme. Teprve pak budeme psát upozornění hříšníkům na možné porušení zákona. A až po dalším opakovaném důvodném podezření na možné porušování zákona případně ohlašovat kontroly,“ uvádí mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

  Kontakty pro média:
  Petra Roubíčková
  tisková mluvčí MŽP
  Tel.: +420 739 242 382
  E-mail: petra.roubickova@mzp.cz


 • 26. 12. 2016 19:47
  MR
  diakonie

  jak je to v Kocbeřích s Diakonií?


 • 2. 1. 2017 13:55
  starosta - Moderátor
  Re: diakonie

  Dobrý den,
  nejbližší středisko Diakonie je ve Dvoře Králové nad Labem.
  nábř. Benešovo 1067, 544 01 Dvůr Králové nad Labem
  Telefon: 499 621 094


 • 28. 1. 2017 14:27
  MR
  Re: diakonie

  Takže už nejsou sběrová místa na hřišti a na úřadě?


 • 30. 1. 2017 11:35
  starosta - Moderátor
  Re: diakonie

  Vyřazené věci pro potřebné je možno průběžně přinášet na obecní úřad, pak je hromadně odvezeme do Diakonie.


 • 7. 4. 2016 22:42
  Megnum
  Podplácení

  Kolik berete od GFK za znečisťování ovzduší??? A za provoz kTERÝ NENÍ ZKOLAUDOVÁN, NOVÁ HALA.


 • 30. 9. 2020 8:35
  Jiří Robinson Roup
  Kronika obce

  Přeji hezký den, v záložce Kronika obce máte odkaz na Ebadatelnu, kde bohužel již kroniky obcí nejsou k dispozici. Neuvažujete že byste alespoň část kroniky obce, zveřejnili zde na stránkách? Je to jedno z nejlevnějších PR obce.


 • 28. 3. 2024 22:17
  RonaldSob
  Earn Easily By Selling FlipBooks, eBook & Art

  FlipBooks are a great addition
  to any passive income strategy. Because once you create a FlipBook, market it, share it & Earn it, it can technically sell itself.

  Learn More https://www.youtube.com/watch?v=JfRrd79oCfk?17903


 • 2. 4. 2024 4:13
  Chrisdug
  Hi guys!

  Hello, im noob :)


 • 1. 3. 2016 18:13
  Petr
  sníh

  Chválím a smekám za zvládnutí toho bílého nesmyslu co padal a padal. Nebýt Samčáka co celou noc odklízel sníh tak horní a prostřední Kocbeř by se ráno do práce auty nedostali DÍKY


 • 11. 3. 2015 18:12
  12345
  bioodpad

  Jak se bude třídit (popř.) kde bude skládka na bioodpad?


 • 12. 3. 2015 9:49
  starosta - Moderátor
  Odpověď na dotaz pana nebo paní 12345 - biood

  Místo pro ukládání bioodpadu bude vyhrazeno u hřbitova - bude zde umístěn velký kontejner.
  Třídění např. do speciálních nádob (hnědých popelnic) u domů by bylo finančně velmi náročné. Města mají v tomto výhodu, neboť provozují sběrné dvory a většinou jsou zřizovateli "technických služeb". Nadále platí, že budeme zajišťovat štěpkování větví z domácností. Zájemci o štěpkování se mohou hlásit na obecním úřadě. Mnoho domácností kompostuje již nyní bioodpad na svých zahradách.
  Vítáme jakékoliv náměty od občanů.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů